Karotçu Başakşehir

Karotçu Başakşehir  ihtiyaçlarınızı istanbul karot firmaları içinde en uzman ekiplerin temin edildiği  Karot Ustaları Firması hizmetinizde. En büyük şantiye referansları ile Alanında Uzman Başakşehir karotçu ekipler.

ACİL İLETİŞİM İÇİN

0553 488 8292 – 0531 846 6413

Başakşehir da Büyüklük ve zorluk farketmeksizin, Karotçu ihtiyaçlarınızda Başakşehir Beton delmeBeton KesmeBeton Kırma gibi ihtiyaçlarınızda acil iletişim kanallarından bizimle irtibata geçin

KAROT NEDİR

Karot ingilizce bir kelime olan carrot, havuçtan türemiştir. Karot ile ilgili İlk makine uygulamalarını ise Almanlar yapmıştır. Bu Çalışmalar neticesinde alman teknolojisi kalitesinde beton delme beton kesme beton kırma makinelerinin ilk temelleri atılmıştır. Betona zarar vermeyen mekanik yapısıyla makineler titreşimli bir şekilde demirli veya demirsiz zeminlerde , 600 santim kadar derinliğe delim yapılabilen makineler teknolojiye kazandırılmıştır. Hidrolik kesim makineleri ile 1-3 metre derinliklere inilebilmektedir. 

KAROTÇU LAKABI

Karot kelimesi İngilizce’de Havuç kelimesine karşılık gelmektedir. Kavram olarak Core Drill olarak adlandırılır. 1864–1868 tarihleri arası İsviçreli bir mühendis tarafından ihtiyaç kapsamına alınan karot makinesi yapım çalışmaları, bugünkü sondaj makinelerinin çalışma yöntemlerini ortaya koyan, ilk karot alma makinesi İsveçli maden mühendisi Craelius tarafından 1885 yılında yapılmıştır. Sondaj günümüzde farklı boyut kazanmış olup karot ile özdeşlikten çıkmıştır. Karot makinesi olarak adlandırılan, betonu silindiril bir şekilde delerek, silindir içerisinde kalan ve Havuç benzeri beton delme faktörünü ortaya koymuşlardır. Havuca benzemiş olmasından dolayı, İngilizce terim olarak havuç anlamına gelen, KAROT kelimesi ile adlandırılmıştır. Bu boyutlarda betonda silindirik bir şekilde delme olayına KAROT DELME, Karot işinin ustasına karotçu adı verilmiştir Silindir şeklinde betonun delinmesi, beraberinde beton binalarda ihtiyaç duyulan beton delme ve beton kesme gibi işlerinde yapılmasına olanak sağlamıştır. Hiç bir deliği hesap etmeden yapılan inşaatlarda en çok kullanılan yöntemdir. Aynı zamanda oturum yerlerinde beton testi yapılması için yapılan uygulamadır. Karot hız çerçevesinde dehada yaygınlık kazanmaktadır Karot makineleri günümüz teknolojinde daha çok amaçlı kullanılır hale gelmiştir. Daha da gelişmiş KAROT makinaları vardır.

Karot

Yapılarda, Özellikle beton delme konusunda İhtiyacı olanlara büyük olanaklar sağlamanın yanında zaman ve maliyet bakımından büyük bir kolaylık getirisi olan bir meslek türüdür; Eski teknikler ile yapılan beton delme kesme kırma işlemleri oldukça fazla zaman almanın yanında teknik olarak eksik kalmakta, Bu gibi işlemler hem betonun yapısını bozmakta, hemde hayati denilebilecek risklere sebep olmakta. Örnek olarak beton içerisinde oluşan kırılmalar su, nem ve hava ile buluştuğunda taşıyıcılar üzerinde büyük oranda risklere sebep olabilir. Böyle durumlar hayati tehlikeler oluşturarak can ve mal kaybı ile sonuçlanabilir. Bu gibi işlemlerde sadece betonlar değil demir donatılar da titreşimler sonucunda büyük zarar görebilir. Karotçular bu gibi durumlarda daha teknik bir şekilde çalışacağından bu riskleri en aza indirebilirler. Örneğin 5 cm lik bir deliğin riski 5 metre şeklinde düşünülebilir oranlandığında Ancak karotçular 5 metreye kadar delikler açabilir ve bunun riski 5 cm lik dahi olmayacaktır. Karotçular kurdukları düzenekle vibrasyonu sıfıra indirirler. Bir karotçu için oldukça basit ve teknik bir olaydır, vibrasyon sıfıra yakın bir değerde olduğu için normal değerlerde bir delme işlemi olacaktır. Karotçunun kuracağı sistem oldukça teknik ve hızlı bir sistemdir. Karot günümüz teknolojisinde şantiye ve yapı alanlarında vazgeçilmez bir hal almıştır. Beton delmebeton kesmebeton kırmaasfalt kesme gibi işlemler için kolaylıklar ve teknik anlamda bir çok olanak sağladığından kendisini artık kabul ettirmiştir.
Başakşehir Karot Firmaları, Başakşehir KarotcuKarotçu Başakşehir 

KAROTÇU Başakşehir

Karot Havuç kelimesinin İngilizce karşılığına benzemesi nedeniyle “carrot” olarak algılansa da artık dilimize – lügatimize kendisini kabul ettirerek herkes tarafından kabul edilen bir beton delmebeton kesme makinesine isim veren bir kelime olmuştur. Bu makine; yapılarda sonradan kolaylıklar sağlayarak yapılara eklenmesi gereken gider delikleri, havalandırma delikleri ve duvar ya da beton üzerinde açılacak olan diğer deliklerin kolay bir şekilde açılmasını sağlar. Karot’un yapabilecekleri bununla sınırlı değildir. Karot, yapılarda inceleme yapılması üzerine betonda ağırlığa karşı mukavemet zayıflığı olduğu anlaşılırsa bu betonların güçlendirilme çalışmaları yapılmak üzere yine lügatimize KarotAlma tabirinde de okunduğu gibi bir işlem yapılarak dayanıklı yapıların oluşturulmasında önemli rol almaya başlamıştır. Ülkemizde ismi daha yeni yeni keşfedilmeye başlansa da hayatı kolaylaştıran birçok işleve sahip olan karot kısa zamanda herkes tarafından tanınacağa benziyor. Bizler Karot’un özellikle İstanbul’daki öncüleri olarak bundan eminiz çünkü Bir doğalgaz deliği açma, bir havalandırma deliği açma, duvar üzerinde değişik delme işlemleri yapma oldukça yorucu ve dikkat isteyen ve aynı zamanda betona herhangi bir zarar verilmemesine dikkat gerektiren işlerdir. Karot Makinesi ile bu işlem bir uzman karotcu tarafından yapılacak olursa eğer duvar üzerinde görüntü kirliliğini engelleyecek işlemler rahat bir şekilde yapılabilir.
Başakşehir Karot Firmaları, Başakşehir Karotcu Karotçu Başakşehir

Istanbul Geneline Karot Aynı Gün Karot Servisi Yollama İmkanı İkitelli, Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Bahçeşehir, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Hadımköy, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu Karotcu, Karotçu, Beton Delme Kesme Kırma

7/24 Acil Karot Destek Hattı

Tıkla Ara

Tıkla Ara